Vinný list

VÍNA BÍLÁ

 

Chardonnay  IGT Tenta Mosole, Veneto 

Lahodné bílé víno s jemnou vůní exotického ovoce, broskví a jablek. V chuti korespondují aromatické kvality poznané již ve vůni. Zaujme nevšední jemností a elegancí. 12,5 % alk.

0,2l   40 Kč

Verdeca del Salento IGP Feudi Salentini, Aqulie

Svěží bílé víno s chutí květin a ovocnými tóny citrusů. V chuti je velmi svěží a šťavnaté s charakterem bílého grapefruitu, jablka a mandlovníku. Hodí se k rybám a plodům moře.

290 Kč

Gavi Salluvii DOCG Castellari Bergaglio, Piomente

Delikátní a lehké víno s květinovými tóny, které doplňují nuance citrusů. V chuti krásně vyrovnané se svěžím ovocným závěrem. Ideální víno jako aperitiv a ke snoubení s lehkými pokrmy z ryb, zeleniny, mořských plodů, drůbeže či telecího masa. 12,5 % alk.

400 Kč

Gewürztraminer Reserve  AOC Dopff au Moulin, Alsace

Světle žluté víno se zlatavým odstínem se vyznačuje výraznou vůní zralých hroznů a kandovaného ovoce, která je doplněna jemnými tóny medu, šalvěje, okvětních lístků růže a exotického koření. V chuti se blýskne svěžest a živost s delikátní strukturou, dlouhou persistencí a jemnou hořčinkou podporující chuť snoubit se s pikantními pokrmy, asijskou kuchyní, plody moře nebo s dezerty. Společným jmenovatelem vín Dopff au Moulin je elegance, vyváženost a neskutečná hebkost. 12,5 % alk.

570 Kč

 

RŮŽOVÁ VÍNA

 

Rosato del Salento  IGP Feudi Salentini, Aqulie

Osvěžující růžové víno s decentní vůní čerstvého ovoce a květin. V chuti pěkně suché, ovocné s jemným perlením, které dodává svěžest. Gastronomicky je velmi univerzální. 12,5 % alk.

340 Kč

 

ČERVENÁ VÍNA

 

Cabernet Franc Tenuta Mosole, Veneto 

Rubínově červená barva s odstíny fialové. Aroma tohoto Cabernetu je bohatou škálou příjemných ovocných vůní s tóny bylin a koření, jako je máta, šalvěj a červená paprika. V chuti je velmi intenzivní a šťavnatý s jemnou tříslovinkou a dlouhou dochutí. 12,5 % alk.

0,2l   45 Kč

Moi Primitivo 2017 IGP Vigne e Vini, Aqulie

Víno rubínové barvy s čistou vůní zralých plodů červeného ovoce láká k opakovatelnému vychutnání tohoto příjemně lehkého a svěžího vína. Gastronomicky velmi univerzální, vhodné k bílým i červeným masům. 12,5 % alk.

320 Kč

Syrah  IGP Domaine de la Provenqui'ere, Languedoc

Víno sytě rubínové barvy s fialovým leskem okouzlí delikátní vůní lesních plodů. V chuti je sametově hebké, plné s pocitem sladkosti zralých plodů bobulovin s nádechem vanilky. 13,5 % alk.

320 Kč

Papale  IGP Vigne e Vini, Aqulie

Červené víno pocházející z vinic z 18. století u Jónského moře, které poskytují hrozny k výrobě vína určeného na papežský stůl. Intenzivní vůně připomínající černý rybíz, ostružiny, třešně, kakao a lékořici. V chuti je mohutné, zakulacené pocity vyzrálého ovoce a jemného exotického koření s dlouhou dochutí.

700 Kč

Moscato d´Asti Strev DOCG Marenco Vini, Piomente frizzante

Super svěží a ovocné víno s vůní a chutí sladkých broskví a meruněk. Ideální aperitiv nebo vychutnat jako lehký dezert, či jako partner k ovoci, crème brûlée nebo zmrzlinovým pohárům. 5 % alk.

440 Kč

 

DEZERTNÍ VÍNA

 

Moscato Rosa Rosenkönig DOC Tiefenbrunner Alto Adige

Toto dezertní víno intenzivně růžové barvy pochází ze vzácné odrůdy muškátu růžového. zaujme bohatou škálou jemných květinových, ovocných a kořenitých vůní. V chuti je příjemně ovocné, kde sladkost je vyvážena delikátní exotickou kořenitostí. Hodí se jako aperitiv či k dezertům. Doporučujeme též k exotickým pokrmům či vychutnat samotné jako dokonalé meditativní víno. Suché, ovocné s jemným perlením, které dodává svěžest. Gastronomicky je velmi univerzální. 12,5 % alk.

680 Kč

 

ŠUMIVÁ A ŠAMPAŇSKÁ VÍNA

 

Valdobbiadene Prosecco Superiore D.O.C.G. Brut " San Boldo "

Hrozny pocházejí z údolí Valdobbiadene DOCG, ze srdce tratí vinic Prosecca, z příkrých jižních svahů, které jsou intenzivně prosluněny, a zárověň ochlazovány severním větrem San Boldo, odkud pochází název tohoto špičkového šumivého vína. Šumivé víno svěží a jemné vůně zralého ovoce, převážně jablka a hrušky. Atraktivní chuť, plné a elegantní, s dobrou strukturou. Jemné a perzistentní aroma a perlení. Ideální jako aperitiv a partner k pěkné večeři. 12,5 % alk.

480 Kč

Champagne - Francie Lenoble Cuvée Intense, balance and elegance

Na patře je jemné a středně plné s dokonalým odrazem aroma předeslané ve vůni. Dlouhotrvající chuť s intenzivním ovocem s nádechem citrusů a minerálními tóny vytváří velmi příjemné a komplexní Champagne.

1 270 Kč