Pravidla

Mistrovství klubu GCCL ve hře na jamky 

– hraje se „hra na jamky“ podle pravidel golfu, bez vyrovnání handicapu. Pokud bude třeba konzultace ohledně formátu hry, informujte se prosím na recepci nebo u klubového profesionála Petra Janoucha (tel.777192981)

– hraje se vyřazovacím způsobem (pavouk), termín odehrání jednotlivých kol bude vždy před jejich začátkem určen soutěžním výborem. Informace o průběhu budou k dispozici na internetových stránkách klubu a na recepci.

– doporučujeme, aby se soupeři po zahájení daného kola kontaktovali navzájem bez ohledu na to, kdo má nižší hrací hcp, a domluvili si vyhovující termín. Pokud k tomu nedojde, je povinností hráče s nižším hcp udělat první krok a nabídnout soupeři hrací termín. Pokud jeho soupeři termín nevyhovuje, může navrhnout termín alternativní. Pokud hráč s nižším hcp tuto nabídku nepřijme, učiní finální návrh. Předpokládáme, že si všichni zúčastnění chtějí především zahrát a že nebude problémem se rozumně domluvit. Pokud ale hráč s nižším hracím hcp nevyzve svého soupeře, postupuje automaticky jeho soupeř. Pokud některý z hráčů nenastoupí k již potvrzenému zápasu oběma stranami, postupuje jeho soupeř.

– průběh zápasu je třeba zapisovat do skórkarty, a to alespoň tak, že je na jednotlivých jamkách označeno, kdo ji vyhrál, případně zda skončila remízou (all-square). Po odehrání zápasu oba hráči skórkartu podepíší a označí vítěze, který ji pak předá na recepci.

– pokud je nerozhodné skóre (all-square) po odehrání 18 jamek, hraje se play-off (rozstřel) – takzvaná „náhlá smrt.“ Pokračuje se dále znovu od jamky číslo 1, první vyhraná jamka znamená okamžité vítězství v celém zápase.

– soutěž je vypsána z mistrovských bílých odpališť, po vzájemné dohodě hráčů je možné hrát i z jiných odpališť. Je povoleno používat zařízení pro měření vzdálenosti.
 

– vyhlášení výsledků mistrovství klubu ve hře na jamky proběhne na jednom z víkendových klubových turnajů.

– pokud dojde mezi hráči ke sporu, který není možné vyřešit dohodou, rozhodne po vyslechnutí obou stran soutěžní výbor nebo ředitel soutěže.

Soutěžní výbor:
Zuzana Solfronková, Ivan Solfronk

Ředitel soutěže:
Zuzana Solfronková 


Golf Resort Česká Lípa® Copyright © 2024. All Rights Reserved.

Golf Resort Česká Lípa