Kam na výlet

Panská skála

Panská skála nebo též Varhany je čedičová skála s výraznou sloupcovitou odlučností, chráněná jako národní přírodní památka, která se nachází na území města Kamenického Šenova v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji. Existence památky byla zpopularizována pohádkovým filmem Pyšná princezna z roku 1952. Je zde možnost zapůjčení koloběžky i s odvozem zpět k autu.

http://www.luzicke-hory.cz/mista/index.php?pg=zmpansc

https://active-point.cz/kolobezky-panskaskala.html

Klíč

Minolta DSC

Klíč (760 m) je výrazná znělcová hora, majestátně vyčnívající nad krajinou asi 1,5 km západně od Svoru a 3,5 km severně od Nového Boru. Je to jedna z nejkrásnějších a nejznámějších dominant Lužických hor.

http://www.luzicke-hory.cz/mista/index.php?pg=zmklicc

Rozhledna na Stráži

Z temene skalního ostrohu je krásný výhled na sloupské údolí se skalní poustevnou a souvislé pásmo zalesněných kopců Lužických hor. Nejnápadnější je Klíč, ale můžete zahlédnouti vzdálenější Luž, Jezevčí vrch nebo Hvozd. Směrem na jih je vidět čedičový kopec Špičák u České Lípy. V lese na jihozápadním úpatí je sloupské lesní divadlo. Nadmořská výška 354m n. m. a 150 schodů vřetenového schodiště z kovových roštů.

http://rozhledna-nastrazi.cz/

Sklářské muzeum Nový Bor

Sklářské muzeum je muzeum věnované historii sklářské výroby v Novém Boru a okolí. V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.

http://www.glassmuseum.eu/sluzby

Koupaliště Sloup v Čechách

Areál koupaliště se nachází na kraji obce Sloup v Čechách u břehu Radvaneckého rybníka. V areálu jsou dva stánky s cukrovinkami, rychlým občerstvením, alko/nealko nápoji a restaurace s terasou. Pro nejmenší dětské hřiště, nafukovací loď. Na pokladně lze zakoupit jízdné na lodičky a šlapadlo.

https://www.koupalistesloup.cz/

Plavecký bazén Česká Lípa

https://sportlipa.cz/plaveck%C3%BD-baz%C3%A9n

Cyklostezka a in-line stezka Česká Lípa – Vlčí Důl

Zhruba čtyřkilometrová asfaltová trasa s několika mosty začíná v městské části Svárov a končí u železniční zastávky ve Vlčím Dole. Trasa dále pokračuje přes obec Vítkov do Heřmaniček, odkud se můžeme vrátit do České Lípy přes Žizníkov (okruh v délce 15 km).

https://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/338-cyklostezka-a-in-line-stezka-ceska-lipa-vlci-dul.html

Vodní hrad Lipý

Hrad Lipý byl založen rodem Ronovců koncem 13. století v údolí řeky Ploučnice. Osudy hradu jsou úzce spjaty s historií města Česká Lípa, které pravděpodobně nechal vystavět nejslavnější z rodu Rohovců, Jindřich z Lipé.

http://lipy.cz/vodni-hrad-lipy/d-1003/p1=1014

Hrad Sloup

Osamocený pískovcový suk strmě vystupuje přes 30 m nad okolní terén údolní nivy. Těžko dostupná skála poskytovala lidem bezpečný úkryt zřejmě odnepaměti. Počátky osídlování Sloupu sahají za hranici čtyřech tisíc let.

http://www.hradsloup.cz/historie/od-praveku-do-roku-1679/


Golf Resort Česká Lípa® Copyright © 2024. All Rights Reserved.

Golf Resort Česká Lípa